#1 2008-01-25 23:32:00

mojekochanie

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-01-23
Posty: 4
Punktów :   -1 

opinia

niewiem czy słusznie  ale wyraze opinie na temat współpracy w naszym sojuszu bo według mnie jest całkowicie do dupy co mam na myśli mam na mysli współprace ludzi z końca tabeli z ludzmi z pierwszej 15 powiedzmy jeżeli tak dalej będa sie wywyższać sie dlatego że maja więcej popa i wieksze ramie to nadejdzie taki czas że sojusz szlak trafi gdyz oni bedo mogli przejsc do silniejszych soojuszy a reszta nie zostanie farmami i taki będzie tego finał pozatym juz nawet osobiście cięzko mi prosic o pomoc bo tyc których prosiłem może i mi pomogli ale po postachg było to zaprzeproszeniem z wielka łaska z wyjatkiem laceimosa takie jest moje zdanie pozdrawaim

Offline

 

#2 2008-01-27 10:18:41

lacrimosa

Piechór

Zarejestrowany: 2008-01-23
Posty: 17
Punktów :   

Re: opinia

Dzięki za miłe słowa;) Trudno mi się odnieść bo nie jestem w końcu tabeli i nie wiem jak tam to wygląda. Jestem sitterem dla tato i Qfi (i wzajemnie) i oni generalnie są w końcu tabeli. Póki co jakoś nam się ta współpraca układa - bo nie ma żadnej wojny żeby ją sprawdzić. Ale co do zwartości sojuszu to rzeczywiście mam wątpliwości. W związku z tym dwie propozycje:
- Każdy z pierwszej 20 niech ma jednego sittera z ostatniej 20tki i wzajemnie, może się sobą zainteresują
- Trzeba wreszcie zbudować strukturę administracyjno-wojskową np. podzielić sojusz na strony świata albo korpusy (sugeruję terytorialnie), wyznaczyć tam dowódców, którzy będą mieli pod sobą jeszcze przynajmniej 2-3 dowódców, tak żeby sprawnie zarządzać nie tylko na wypadek wojny
- Wzorem starożytnej Sparty raz na kiedy (może raz na tydzień) organizować lokalne operacje wojskowe w ramach poszczególnych korpusów, które mają je "dotrzeć w działaniu" - coś jak manewry, w końcu powinno się trenować przed wojną, która kiedyś nadejdzie

Ostatnio edytowany przez lacrimosa (2008-01-27 10:19:58)

Offline

 

#3 2008-01-27 19:10:19

BladeTrinity

Administrator

7509002
Call me!
Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2008-01-23
Posty: 75
Punktów :   

Re: opinia

no zeby jeszcze bylo cos takiego jak acs na ogame
co do pkt 3 - nie potrzeba az takiej struktury organizacyjnej, wystarczy 1 deowodca  reszta podkomendnych


http://img175.imageshack.us/img175/704/bladesygnawilkitu8.jpg

http://img223.imageshack.us/img223/6195/bladeuserbarxc1.gif

Offline

 

#4 2008-01-27 21:15:30

Qfi

Nowy użytkownik

7454105
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-27
Posty: 7
Punktów :   

Re: opinia

To o czym napisała lacrimosa jest jak najbardziej wskazane. Współpraca kogoś z czołówki z kimś z "ogona" daje bardzo dobre rezultaty (dzięki lacrimosa !!! . Co do organizacji sojuszu w strukturę bardziej formalną również jestem za.  Należy jednak wystrzegać się prowadzenia wojen na więcej niż jednym froncie jednocześnie. A to wymaga ciągłej koordynacji. Jedno jest pewne - muimy określić dalszy kierunek działania (strategię - to chyba bardziej popularne słowo). Siły Naszego Sojuszu są już na tyle rozwinięte, że możemy rozpocząć bardziej zdecydowane działania.


http://cry.travianteam.com/sig-6-pl-2-pl1_48494.gif

Offline

 

#5 2008-01-29 01:04:38

lacrimosa

Piechór

Zarejestrowany: 2008-01-23
Posty: 17
Punktów :   

Re: opinia

Zdecydowane działania wymagają albo dyktatury wojskowej i ślepego wykonywania poleceń wodza (ew. jego zastępców) lub świetnej administracji wojskowej, a tej drugiej wogóle nie mamy. BladeTrinity coś tam wspomniał ale na tym się jak widać skończyło. Ja też nie jestem za wojną na kilku frontach, zwłaszcza, że sąsiadujemy też z silniejszymi od nas. Ale są też i słabsze sojuszu. Należy poddać dokładnej analizie sytuację geopolityczną i wyłonić jako cel (cele) najsłabsze sojusze, z najmniejszą szansą wywołania konfliktu ponadlokalnego. I te sojusze słabsze w sposób zorganizowany niszczyć lub przejmować. Ot, takie mojej nocne dyrdymały;)

Offline

 

#6 2008-01-29 17:38:35

tato

krytyk

Skąd: sciana wschodnia
Zarejestrowany: 2008-01-24
Posty: 3
Punktów :   

Re: opinia

dobrze gada !!! polac jej !!!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wlvswrld.pun.pl www.swordclan.pun.pl www.miecz.pun.pl www.wyleczonazazs.pun.pl www.cerberus.pun.pl